Okresowe badania młodych sportowców w Akademiach Sportowych

Okresowe badania młodych piłkarzy Akademii Piłkarskiej ISiN Mnichowo k. Gniezna

Jednym z kluczowych elementów rozwoju sprawności fizycznej u dzieci jest okresowa ocena ich rozwoju somatycznego, czynnościowego i umiejętności. W Akademiach Sportowych przy Instytucie Sportu i Nauki odbywają się okresowe badania kontrolne umożliwiające diagnozę początkowych stadium wad postawy i rozwoju psychomotorycznego, by poprzez wczesną interwencję korekcyjną umożliwić prawidłowy rozwój i rozwinąć pełen potencjał dziecka. W dniu 28 lutego takie badania zostały wykonane u dzieci trenujących w Akademii Piłkarskiej ISiN Mnichowo, podczas których mgr Joanna Szurkowska i lic. Monika Firkowska dokonały pomiarów antropometrycznych, oceną stanu odżywienia, rozwoju somatycznego i sprawności funkcjonalnej. Zebrane informację umożliwią trenerom adekwatniejszy dobór środków treningowych, a także wspólnie z fizjoterapeutami przygotować zestaw indywidualnych ćwiczeń uzupełniających.

Edukacja rodzica stanowi ważną część procesu szkoleniowego w Akademiach Sportowych przy Instytucie Sportu i Nauki. Rodzicom zostaje wyjaśniona celowość testów, mają możliwość uczestnictwa w ich przebiegu oraz, w przypadku konieczności realizowania gimnastyki korekcyjnej, nauczani są prawidłowego wykonywania ćwiczeń, które wspólnie z dzieckiem będą wykonywać.

Obiekty sportowe Akademii Piłkarskiej ISiN Mnichowo znajdują się w Mnichowie (boisko piłkarskie, wielofunkcyjne i sala dydaktyczna) oraz w Gnieźnie (hala sportowa, korty do squasha, siłownia i gabinet fizjoterapeutyczny), co pozwala w komfortowych warunkach realizować założenia szkoleniowe.

Jesteś zainteresowany, by Twoje dziecko dołączyło do Akademii Piłkarskiej ISiN Mnichowo?

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

Jesteś zainteresowany oceną rozwoju somatycznego, czynnościowego lub stanu odżywienia swojego dziecka?

Wykonujemy ją, także w Poznaniu w Gabinecie Fizjoterapii oraz Gabinecie Dietetyki w Poznaniu przy ul. Droga Dębińska 3A.