Gabinet osteopatii

Medycyna osteopatyczna opiera się na filozofii psychofizycznej struktury człowieka oraz naturalnej zdolności organizmu do samoregulacji i samoleczenia. Leczenie jest ściśle powiązane z indukcją tych mechanizmów. Prawidłowe krążenie płynów ustrojowych w tkankach jest kluczowe dla właściwego przebiegu procesów regulacyjnych i regeneracyjnych. W owych płynach transportowane są substancje odpowiedzialne za prawidłowe funkcjonowanie i metabolizm tkanek. Osteopata bazuje na manualnym postępowaniu diagnostycznym i terapeutycznym dotyczącym dysfunkcji stawowej i tkankowej oraz wpływu tych dysfunkcji na występowanie bólu, stanów chorobowych, zaburzeń czynnościowych.

Osteopatia zajmuje się leczeniem

  • ostrych i przewlekłych zespołów bólowych układu kostno-stawowego, m. in. rwy kulszowej i barkowej, dyskopatii, zmian degeneracyjnych dużych stawów
  • czynnościowych schorzeń układu gastroenterologicznego, urologicznego, ginekologicznego, układu krężenia i oddechowego
  • bólów głowy u dzieci i dorosłych
  • stanów pourazowych i po wypadkowych u dzieci i dorosłych
  • urazów okołoporodowych u dzieci, m. in. zaburzenia rozwoju koordynaji i psychomotoryki u dzieci
  • zespołów bólowych kobiet w ciąży i profilaktyką okołoporodową
  • wad postawy
  • zespołów psychosomatycznych, lękowych i depresji

Prewencyjna rola osteopatii polega na nie dopuszczeniu do utrwalenia zmian w ruchomości tkankowej wynikłej z urazów mechanicznych, przebytych chorób, wielokrotnie powtarzanych błędnych nawyków ruchowych oraz higienicznych.

Współpraca na linii osteopata – fizjoterapeuta – trener przygotowania motorycznego

Regularna, dobrze zaplanowana terapia prewencyjna zespołu stworzonego z osteopaty, fizjoterapeuty ora trenera przygotowania motorycznego zapewni prawidłowe funkcjonowanie organizmu i pozwoli uniknąć wielu kontuzji sportowcom lub osobom aktywnym fizycznie.

Niewątpliwą zaletą medycyny osteopatycznej jest jej bezinwazyjność i miękka stymulacja naturalnych łuków odruchowych organizmu. Pozawala to na bezpieczną i skuteczną pracę, także z noworodkami, kobietami w ciąży czy w stanach ostrych. Ponadto daje możliwość uzupełnienia leczenia farmakologicznego i chirurgicznego poprzez czuwanie nad jakością ruchu tkanek chorego oraz stymulację procesów regeneracyjnych.

OFERTA

Umów się na wizytę!

Cennik