Zimowe Igrzyska Dzieci i Rodziców AS ISiN

Zimowe Igrzyska Dzieci i Rodziców Akademii Sportowych ISiN

Długofalowy rozwój sportowy dziecka, nie powinien ograniczać się wyłącznie do respektowania biologicznych mechanizmów, a za równie ważne uznawać rozwój psychospołeczny i kształtowanie relacji międzyludzkich, także rodzicielskich.

W poświąteczne popołudnie, 27 grudnia 2018 r., w Centrum Rekreacyjno-Sportowym Regiment w Gnieźnie odbyły się Zimowe Igrzyska Dzieci i Rodziców. Podczas Igrzysk rodzice okazję mieli współzawodniczyć w różnorodnych grach, które dzieci poznały i do których umiejętności nabywały podczas treningów w Akademii. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze i duchu zdrowego współzawodnictwa. Kolejną okazją do wspólnej zabawy będą Wiosenne Igrzyska Dzieci i Rodziców, które odbędą w na przełomie marca i kwietnia.

W Akademiach Sportowych Instytutu Sportu i Nauki rodzice regularnie zapraszani są do dzielenia się radością płynącą z ruchu z dziećmi. Wspólne współzawodnictwo pozwala rodzicom lepiej zrozumieć emocje towarzyszące dziecku podczas zabawy, treningu i rywalizacji, w konsekwencji skuteczniej wspierać w sportowej pasji swoje pociechy.

Igrzyska Dzieci i Rodziców są częścią projektu “Wsparcie rozwoju potencjału dziecka” w ramach, którego odbywają się co miesięczne warsztaty z ekspertami różnych specjalności (psychologii, dietetyki, fizjoterapii, dydaktyki), mające na celu dostarczyć rodzicom narzędzi, by świadomie i skutecznie wspierać dzieci w ich sportowych marzeniach.

Leave a Reply