Udany start podopiecznych ISiN w podnoszeniu ciężarów

Udany start zawodników Bartosza Malaka w podnoszeniu ciężarów

Bardzo udane starty zawodników przygotowywanych przez Bartosza Malaka w czasie Mistrzostw Wielkopolski LZS do lat 15 i 17, które odbyły się 8.04.2018 r. w Nowym Tomyślu, za sztangistami GTA Chrobry Gniezno; to próba generalna przed Mistrzostwami Krajowego Zrzeszenia LZS do lat 15 i 17, które odbędą się w terminie 10-13 maja w Zamościu.

 

Trening siłowy wśród dzieci

W pracy z dziećmi i młodzieżą na szczególne podkreślenie zasługują walory treningu siłowego, który był przez wiele lat bez żadnych podstaw naukowych krytykowany. Wielu współczesnych naukowców i praktyków, m .in. prof. Kirsten Legerlotz z Instytutu Nauk o Sporcie w Berlinie, wskazują na wyniki badań, w toku których dowiedziono, że dzieci podane zaledwie 12 tygodniowemu treningowi oporowemu, w porównaniu do nietrenujących rówieśników, odznaczały się większą siłą mięśniową, lepszą kontrolą nerwowomięśniową, wzmocnieniem mięśni, ścięgien i kości. 

 

Podnoszenie ciężarów

Podnoszenie ciężarów jest dyscypliną olimpijską wymagającą wszechstronnego przygotowania organizmu zawodnika w wieloletnim procesie szkolenia. Fundamentalne znaczenie ma prawidłowa postawa ciała i stabilność poszczególnych jego segmentów oraz zdolność do wykonywania ruchów w pełnych zakresach ruchomości stawów.
Należy w tym miejscu, jednocześnie wyraźnie zaznaczyć, że trening siłowy dzieci i młodzieży będzie bezpieczny i skuteczny tylko, kiedy będzie prowadzony w sposób prawidłowy, uwzględniający indywidualne różnice w rozwoju biologicznym i możliwościach adaptacyjnych młodego organizmu.

Leave a Reply