I Ogólnopolski Wielobój Atletyczny ISiN

W dniu 13.06.2021 r. na hali widowiskowo-sportowej odbędzie się odbędzie się I Ogólnopolski Wielobój Atletyczny ISiN. Do udziału w zawodach zapraszamy kluby sportowe i szkoły podstawowe, prowadzące zajęcia sportowe dla dzieci w wieku 7-12 lat (ur. 2013-2009). 

Wieloboje Atletyczne pierwotnie organizowane były przez Polski Związek Podnoszenia Ciężarów jako zawody sportowe dla dzieci do 12 roku życia, podczas których współzawodniczono w konkurencjach sprawnościowych (biegi, skoki, rzuty) oraz konkurencjach technicznych (rwanie i/lub podrzut), których oceniane w systemie punktowym (jakość wykonania), natomiast masa sztangi nie wpływa na rezultat.

Podczas I Ogólnopolskich Wielobojów Atletycznych ISiN (IOWAISiN) prowadzone będą dwie klasyfikacja: Wieloboju – dla drużyn i uczestników współzawodniczących w konkurencjach sprawnościowych i technicznych oraz Najsprawniejsza Drużyna – dla drużyn i uczestników współzawodniczących w konkurencjach sprawnościowych. Zgodnie z powyższymi założeniami prowadzona będzie klasyfikacja indywidualna wśród dziewcząt do lat 10 i 12 oraz chłopców w tożsamych kategoriach wiekowych. Zastosowanie takie rozwiązania ma na celu zachęcenie klubów różnorakich specjalności (piłka ręczna i nożna, lekkoatletyka, zapasy) to udziału w IOWAISiN oraz promocję wszechstronnego szkolenia na pierwszym etapie przygody dzieci ze sportem.

Czas zgłoszenia na zawody został przedłużony do 8 czerwca do godz. 13:00, więcej informacji o zawodach znajduje się w regulaminie i u organizatora zawodów: Bartosz Malak, tel.: +48 667 895 161.

Podczas I Ogólnopolskich Wielobojów Atletycznych ISiN nagrywany będzie materiał wideo, który będzie ogólnodostępny na stronach organizatora.

Zachęcamy do obejrzenia filmu promocyjnego z zeszłorocznych I Mnichowskich Igrzysk Dzieci:

Zapraszamy do uczestnictwa!

I Ogólnopolski Wielobój Atletyczny ISiN organizowany przy wsparciu Gminy Gniezno.