Bezpłatne konsultacje – Biała Sobota 2020

 

Gabinety Specjalistyczne Instytutu Sportu i Nauki po raz kolejny włączyły się do zorganizowanej przez Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Miasta Poznań oraz Caritas Archidiecezji Poznańskiej akcji „Biała Sobota”, która odbyła się w dniu 15 lutego br. w Szkole Katolickiej im. Świętego Stanisława Kostki przy ul. Głogowskiej 92.

Fizjoterapeuta mgr Monika Firkowska udzielała konsultacji oraz oceniała sprawność fizyczną osób starszych (po 60. roku życia), z kolei dietetyk mgr Joanna Szurkowska udzielała porad żywieniowych w oparciu o ocenę stanu odżywienia. Wszystkie badania i konsultacje, w tym dniu były wykonywane bezpłatnie.

Celem uczestnictwa Instytutu Sportu i Nauki w wydarzeniach społecznych jest kształtowanie postaw prozdrowotnych wśród mieszkańców Poznania poprzez edukację, a także wskazywanie możliwości leczenia i profilaktyki wielu chorób poprzez celowany wysiłek fizyczny i zmianę sposobu odżywiania.

Zespół Instytutu Sportu i Nauki wspólnie z Zastępcą Dyrektora Wydziału Zdrowia UM Joanna Olenderek wyrazili chęć dalszej współpracy przy rozwoju profilaktyki zdrowotnej i przyszłych działaniach społecznych dla mieszkańców Poznania.

Jesteś zainteresowany nawiązaniem współpracy?

Biuro

ul. Droga Dębińska 3a,
Poznań