I Mnichowskie Igrzyska Dzieci

I Mnichowskie Igrzyska Dzieci przeszły do historii

W niedzielę 5 lipca miały miejsce I Mnichowskie Igrzyska Dzieci, które zostały zorganizowane przez Akademię Piłkarską ISiN Mnichowo.

Do współzawodnictwa zaproszono dzieci w rocznikach 2010-2011 oraz 2012 i młodszych, które w zespołach 4-osobowych próbowały swoich siły w mini-turnieju piłkarskim rozgrywanych w 3 x 3 (bez bramkarzy, na 4 bramki), konkurencjach umiejętności ruchowych realizowanych w formie wyścigów (prowadzenie i kozłowanie piłki, rzucanie do celu) oraz konkurencjach sprawnościowych (rzut piłką do tenisa prawym i lewym ramieniem, skok w dal z miejsca, bieg zawrotny). Hasłem przewodnim zawodów sportowych, była idea głoszona przez Eugeniusza Wachowskiego, który mawiał „Mój rekord życiowy jest moim rekordem świata”, w związku z tym nie prowadzona była klasyfikacja uczestników i każdy z nich został udekorowany złotym medalem I Mnichowskich Igrzysk Dzieci.

Organizacja zawodów sportowych była możliwa dzięki owocnej współpracy trenerów Akademii, rodziców, animatorów obiektu sportowego, radnych Gminy Gniezno oraz przychylności jej włodarzy.

Niedzielne Igrzyska stanowiły część działań profilaktyki e-uzależnień wśród dzieci wskazując sport jako alternatywę.

Wkrótce opublikowany zostanie materiał wideo z I MID.

Biuro

ul. Droga Dębińska 3a,
Poznań