mgr Katarzyna Ziółkowska-Szyszło

Katarzyna Ziółkowska–Szyszło

psycholog, doradca dla dorosłych, coach

Zakres świadczonych usług:

 1. konsultacje psychologiczne
 2. doradztwo dla dorosłych
 3. coaching

Biografia

Wspieram rozwój i dokonywanie zmian życiowych oraz zawodowych, tworzenie projektów realizacji celów, pomagam w rozwiązywaniu problemów, inspiruję.

Jestem bardzo doświadczonym psychologiem. Doświadczenie to zdobyłam w pracy z ludźmi na rzecz pożądanych przez nich zmian w sferze osobistej i zawodowej (konsultacje, doradztwo psychologiczne, coaching, workshopy, szkolenia i warsztaty, zajęcia dydaktyczne, superwizje, sesje feedbackowe).

Klienci we współpracy ze mną cenią przede wszystkim: praktyczne i kompleksowe podejście, wiedzę i doświadczenie, komunikatywność i poczucie humoru.
Stawiam na zindywidualizowane rozwiązania, bo są lepsze od gotowych i na systemowe podejście. Współdziałam ze specjalistami różnych dziedzin.

W Instytucie Sportu i Nauki dla klientów indywidualnych prowadzę konsultacje, doradztwo psychologiczne i coaching zawodowy.

 
Członkostwo w organizacjach zawodowych:
 1. Polskie Towarzystwo Psychologiczne
 2. Członek Honorowy Wielkopolskiego Towarzystwa Terapii Systemowej
 
Zainteresowania zawodowe:
 • → wspomaganie ludzi w tworzeniu preferowanego życia, koncept tak zwanej tożsamości preferowanej – stawanie się tym kim chce się być (oczywiście w granicach etyki, funkcjonalności społecznej, poszanowania prawa)
 • → systemowe podejście konstruktywistyczno-narracyjne i jego praktyczne zastosowania

 • → działania kreatywne, myślenie wizualne, słowa i twórcze pisanie.

 

By sprostać standardom profesjonalnego działania doskonalę się zawodowo, biorąc udział w warsztatach, szkoleniach, wykładach, dyskusjach. W istotny sposób kształtuje mnie i moje działania współpraca konsultacyjna, mentoringowa oraz superwizyjna ze specjalistami reprezentującymi różne dziedziny.

Szczególnie doceniam doświadczenie współdziałania z prof. Elżbietą Hornowską i prof. Lidią Cierpiałkowską oraz uczenia się od tak znakomitych nauczycieli jak: dr Kurt Ludwig, dr Luigi Boscolo, dr Rudolf Klein, dr Jerzy Jakubowski.

Chronologia

Wykształcenie:
 1. 2011:
  Wyższa Szkoła Bankowa w Poznaniu, Studia podyplomowe Coaching
 2. 1986- 1991:
  Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Psychologia (psychologia kliniczna)
Doświadczenie zawodowe:
 1. 2013 – obecnie:
  Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej, członek honorowy, współpraca w rolach: nauczyciela, superwizora, coacha
 2. 2009 – obecnie:
  działalność coachingowa, freelancer; współpraca z klientami indywidualnymi i organizacyjnymi: biznesowymi, pomocowymi, edukacyjnymi; ponad 800 godzin coachingu
  specjalizacja: coaching zawodowy
 3. 2000–2013:
  Wielkopolskie Towarzystwo Terapii Systemowej, nauczyciel psychoterapii i superwizor
 4. 1997 – 2007:
  jakościowe badania rynku i opinii publicznej (FGI, IDI); freelancer – moderator, analityk, konsultant
 5. 1991 – obecnie:
  doradztwo psychologiczne dla dorosłych (pomoc psychologiczna i rozwój osobisty) – początkowo i służba zdrowia (Poradnia Zdrowia Psychicznego) i prywatna praktyka, od 2000 r. tylko prywatna praktyka
  działalność szkoleniowa – freelancer; współpraca z organizacjami biznesowymi, budżetowymi i pozarządowymi oraz administracją publiczną i uczelniami wyższymi (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza, Wyższa Szkoła Bankowa)
  formy działalności: konsultacje, szkolenia, warsztaty, zajęcia dydaktyczne, superwizje, sesje feedbackowe
  ponad 2 100 dni szkoleniowych i ponad 1 600 godzin superwizji (indywidualne, grupowe)
 6. 1996 – 2006:
  Ośrodek Psychoterapii i Treningów Psychologicznych w Poznaniu; psycholog, psychoterapeuta (psychoterapia indywidualna i dla par) doradca dla dorosłych; współpraca z prof. Lidią Cierpiałkowską
 7. 1991 -2011:
  psychoterapeuta systemowy (psychoterapia indywidualna i par), początkowo i służba zdrowia (Poradnia Zdrowia Psychicznego) i prywatna praktyka, od 2000 r. tylko prywatna praktyka
  Specjalizacja I stopnia z zakresu: psychologii klinicznej – Rejestr Polskich Psychologów klinicznych nr PO 0057
  Europejski Certyfikat Psychoterapii (ECP) wydany przez Europejskie Towarzystwo Psychoterapii (EAP, Austria, 2007 r.) oraz Certyfikat wydany przez Saarlandzkie Towarzystwo Terapii Systemowej (SGST, Niemcy, 1996 r.) pod patronatem Międzynarodowego Towarzystwa Terapii Systemowej (IGST, Niemcy)

Kontakt

Telefon: +48 607 244 209
E-mail: zapisy@isin.com.pl
Skype: ziolkowska_szyszlo