Nauka

Instytut Sportu i Nauki jako odzwierciedlenie podejścia w oparciu o badania naukowe.

ISiN, badania, badania populacyjne, Instytut sportu

Instytut Sportu i Nauki to nie tylko projekt świadczący dla Państwa usługi najwyższej jakości z branży sportowej, medycznej czy zdrowotnej. Celem twórców było również prowadzenie działalności naukowej, których wynikiem jest wdrażanie możliwie najlepszych rozwiązań, dążących do najwyższej jakości świadczonych usług.

Instytut Sportu i Nauki, wraz ze swoimi ekspertami, angażują się w:

  • projekty badawcze
  • granty naukowe
  • badania naukowe
  • rozwiązywanie problemów natury naukowej

 

Obecnie prowadzona działalność naukowa:

  • 2018-2021:
    Wspólny projekt badawczy mgr. Bartosza Malaka i dr. Dominika Kaczmarka współpracujących z Akademią Wychowania Fizycznego w Poznaniu pt. „Czynność włókien dośrodkowych zaopatrujących staw kolanowy szczura pod wpływem aplikacji soli pirydyniowych”, których celem jest zbadanie za pomocą metod elektrofizjologicznych mechanizmów oddziaływania 1-metylonikotynamidu (1-MNA), 1,4-dimetylopiridyny (1,4-DMP) oraz dichlorku N,N’-dekano- 1,10-diyl- bis-(3,5- dimetylopirydyniowego) na aktywność włókien nerwowych zaopatrujących zdrową i zmienioną zapalnie tkankę
  • 2018:
    Badania pilotażowe dr Ewy Śliwickiej, które mają na celu prześledzenie zmian stężenia 25(OH)D (metabolit witaminy D) w odniesieniu do masy mięśniowej i wskaźników stanu zapalnego u osób poddanych wysiłkowi fizycznemu w warunkach hipoksji normobarycznej.
  • 2017-2018:
    Projekt mgr Bartosza Malaka i mgr Mateusza Banacha pt. „Wpływ czynności przepony na wielkość generowanej mocy u zawodników uprawiających podnoszenie ciężarów”, którego celem jest ocena skuteczności wpływu zastosowania technik osteopatii na wielkość generowanej mocy i optymalizację czynności ruchowych u asymptomatycznych sztangistów.
  • 2017-2018:
    Badania pilotażowe we współpracy mgr Bartosz Malaka z Pracownią Neurobiologii Uniwersytetu Przyrodniczego pt. „Wpływ wysiłku fizycznego na proliferację neuronów w hipokampie oraz profil metaboliczny i hormonalny u szczurów z otyłością i cukrzycą typu 2”. Celem doświadczeń było wstępne określenie zmian zachodzących w morfologii hipokampu u osobników otyłych i z cukrzycą typu 2 oraz wskazanie oddziaływania wysiłku fizycznego na procesy neurogenezy.
  • 2017:
    Badania elektromiograficzne zawodników taekwondo podczas zgrupowania w Pogorzelicy.
    http://www.la.awf.poznan.pl/index.php/2013-11-04-11-19-17/zdjecia
  • 2017:
    Praca pt. „Charakterystyka fizjologiczna i kinematyczna rzeczywistej walki turniejowej w taekwondo olimpijskim na przykładzie Mistrzostw Polski w 2015 r.” Bartosza Malaka zrealizowana pod kierunkiem dr. hab. Krzysztofa Kusego z Zakładu Lekkiej Atletyki i Przygotowania Motorycznego, której celem było nakreślenie profilu wysiłkowego taekwondzisty w trakcie rzeczywistej walki turniejowej po zmianach w przepisach, jakie zaszły po 2012 r. oraz porównanie charakterystyki wysiłku między walką rzeczywistą a testem laboratoryjnym do odmowy.

Wypełnij formularz kontaktowy

Odpowiadamy najszybciej jak to możliwe

    Biuro

    ul. Droga Dębińska 3a,
    Poznań